top of page
Jazykový koučink
Co to je a jak funguje jazykový koučink?
Někdo tento formát výuky nazývá koučink, někdo mentoring, někdo asynchronní výuka. Všechny tyto formy skrývají podobný koncept: student se učí sám, vlastním tempem. Kouč (nebo mentor) by mu měl být vzorem, motivací, měl by ho směrovat, napovídat mu, bdít nad ním, zásobovat ho zdroji a materiály, dát mu rutinu, řád a strukturu. Dohlížet na studentovy pokroky a být jeho pravou rukou a podporou na jeho cestě.
Individuální studijní plán
online komunikace
3x30 minut online konzultace
Soukromý google classroom s materiály na každý týden
Jak to přesně bude probíhat?
-
Co vše získám v rámci měsíčního studijního plánu?→ personalizovanou osnovu studijního plánu - rozvrh cvičení na celý měsíc → 4 dokumenty s materiály a cvičeními (na každý týden jeden) - ty ti budu sdílet postupně → tabulku pro zápis dokončených cvičení → dokument "studijní deníček" kam si můžeš zapisovat pokroky, poznatky, pocity a další postřehy během studia včetně případných dotazů, které bys chtěl/a probrat na naší nadcházející konzultaci → cvičení budou pokrývat pasivní i aktivní studium - budeš nejen číst, poslouchat, sledovat videa a vyplňovat cvičení - ale budeš mi taky nahrávat hlasovky, když si troufneš tak i videa, psát krátké texty a zprávy a tak dále → i já tobě budu průběžně reagovat na tvou práci pomocí hlasovek a videí (například ti budu sdílet krátké videolekce se stručným vysvětlením jednotlivých gramatických jevů nebo reagovat na tvé hlasové zprávy krátkými odpověďmi)
-
Pro koho JE jazykový koučink vhodný?✅ Pro motivované studenty, kteří mají rádi samostatnou práci. ✅ Pro studenty, kteří chtějí dělat pokroky vlastním tempem, a neradi se porovnávají s druhými. ✅ Pro studenty, kteří mají z jakýchkoli důvodů problém docházet na pravidelné lekce nebo je často ruší (ať už kvůli práci, rodině, škole, nepravidelnému režimu,...). ✅ Pro ty, kteří se chtějí učit sami (třeba po večerech, víkendech,...) ale schází jim řád, rutina a systém, a proto mají problém dělat pokroky nebo si smysluplně plánovat studium.
-
Pro koho jazykový koučink naopak NENÍ vhodný?❌ Pro úplné začátečníky. ❌ Pro studenty, které nebaví samostatná práce, a raději komunikují v týmu či skupince.
-
Jaké jsou výhody jazykového koučinku?🌟 Můžeš si ho vždy na měsíc vyzkoušet, a pokud ti nebude vyhovovat, krátit se k běžným lekcím. 🌟 Je možné ho také kombinovat s běžnými lekcemi. 🌟 Je vhodným doplňkem například ke skupinovým lekcím, kde nemá student tolik prostoru sám pro sebe. 🌟 Nemusíš se trápit, kam se ti lekce vejdou do rozvrhu, nemusíš nikam dojíždět. Učíš se kdykoli ve volném čase. Kouč ti dá rutinu, řád, studijní plán a podklady.
-
Co vše můžeme probírat na průběžných konzultacích?Průběžné konzultace nejsou klasické jazykové lekce. Jejich hlavním cílem je vyladit technikálie, domluvit detaily studijního plánu, vytyčit cíle, probrat případné komplikace či který typ cvičení byl efektivní/úspěšný a průběžně konzultovat, na kolik se studijní plán a představy studenta naplňují. ALE! Na konzultacích můžeme samozřejmě (pokud nám na to zbude čas) také doprojít chyby z předešlých úkolů, cvičení, dovysvětlit jakoukoli gramatiku nebo nejasnosti nebo projít znovu společně složitější cvičení z předešlého týdne. Je to jen náš čas, je na nás, jak ho využijeme! :)
bottom of page